Втома під час хіміотерапії
Сучасний світ переконує нас, що обов'язково потрібно бути продуктивним. Але якщо у вас рак і лікування супроводжується втомою і занепадом сил? Спочатку в це не віриться, адже ви звикли працювати багато. Потім з'являється страх, що це назавжди.
Перше, що потрібно зробити, повідомити свого лікаря про втому і свої побоювання. А друге – дозволити собі тимчасово встигати менше. Ви все той же хороший фахівець і гарний працівник.
Якщо лікар рекомендує взяти лікарняний і не працювати під час хіміотерапії, то дослухайтеся до поради.
Але що робити, якщо бажання працювати сильніше і робота відволікає від лікування?
Ви можете вести щоденник втоми. Відзначайте свій стан кожен день – що вдається швидше, а що повільніше? Це допоможе не лякатися втоми і не спробувати її прогнати, а зрозуміти і прийняти її. Можливо, ви помітите, що є години, коли ви відчуваєте себе краще і зможете планувати важливі справи на цей час. Ви також зможете відстежити від чого ви втомлюєтеся швидше, а що навпаки – заряджає вас.
Робіть одну справу за раз. Багатозадачність почекає. Хто знає – вам може і сподобатися занурення в одне діло, замість того, щоб робити п'ять справ одночасно, і ви продовжите так робити і після лікування.
Як психолог я знаю, що у кожної людини є свій спосіб поповнення ресурсу
І якщо доктор допомагає підібрати правильні медикаменти, то з онкопсихологом ви зрозумієте, як саме вам можна поповнити сили. Ви унікальні і поради друзів і людей з форумів можуть як допомогти, так і нашкодити. Тому що ваші особисті способи відпочинку і поповнення енергії часто були сформовані задовго до хвороби. І на своїй консультації, будь вона наживо в Київі або онлайн з будь-якої точки України, я допоможу вам підібрати найкращий спосіб або ми придумаємо новий, відповідний тільки для вас.
Не знецінюйте свої переживання. Вони важливі. І ви важливі. Мені дуже важливо почути вас, адже ваш досвід унікальний і я знаю, чим можу допомогти.

